KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114187
nr 1411 4187
Helge Johansson
(1886-1926), Sverige
Oljemålning, Cagnes, Frankrike. Signerad, daterad 1922. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 60x46 cm
Helge Johansson, svensk målare född i Borgholm 1886, död 1926 i Cagnes-sur-Mer, Frankrike .
Utrop:
4.000 kr
Såld:
4.800 kr
måndag 16 augusti 2021
kl 19:36:05
3.200 kr
3.200 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
4.200 kr
4.200 kr
4.200 kr (Budbetjänt)
4.600 kr
Helge Johansson
Läs mer om Helge Johansson